DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2 kwietnia 2019r. obchodzimy Święto Książek dla Dzieci. Jako, że wszyscy jesteśmy dziećmi biblioteka szkolna gimnazjum włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie mogli przypomnieć sobie postacie z książek dla dzieci i wziąć udział w błyskawicznym konkursie. Do odgadnięcia było ok. 20 postaci m.in.  Pan Kleks, Tytus, Kajko o Kokosz, Czerwony Kapturek i wiele innych. Przygotowane zostały także zakładki wielkanocne, krzyżówka i kolorowanki. W bibliotece zorganizowana została wystawa książek dla dzieci.
Oprócz tych atrakcji w bibliotece szkolnej do 10 kwietnia jest kiermasz książek po 3 złote, przesłanych przez Księgarnię z Tuliszkowa.

Zawodowy strzał w 10!

1 kwietnia 2019 r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum uczestniczyli w Zamojskich Edu Targach. Zapoznali się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych w naszym regionie. Skosztowaliśmy wyrobów klas gastronomicznych, posłuchaliśmy młodych talentów, wzięliśmy udział w konkursach i zaopatrzyliśmy się w ulotki i gadżety reklamowe.

Czytaj więcej: Zawodowy strzał w 10!

Dzień Kobiet 2019

 

TAM GDZIE ONA JEST RAJ
Z okazji Dnia Kobiet SU dnia 11.02.2019r. zaprezentował wszystkim zgromadzonym akademię, której motywem przewodnim była KOBIETA. Już na samym początku "profesor" wyjaśnił nam etymologię słowa "kobieta", a jego asystentka scharakteryzowała poszczególne typy kobiet: sportsmenka, kokietka, feministka, zdolna dziewczyna i kumpela. Przy okazji Święta Kobiet odwiedził nas zespół "Ich Dwóch" i zaprezentował swój hit. Wspólnie odkryliśmy początki pojawienia się kobiet na świecie.
Wszystkie Panie od SU dostały jabłuszka na drugie śniadanie.
Dziękujemy klasie III a za "wykład na temat kobiet.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet 2019

Dzień Kobiet w bibliotece 2019

Dla uczczenia kobiet biblioteka szkolna przygotowała błyskawiczny konkurs, w którym uczniowie mieli za zadanie odgadnąć z jakiej powieści lub bajki pochodzi wylosowana przez nich postać. Można także było spróbować szczęścia w "Quizie z kobietą w tle". Zadaniem konkursowym było dokończenie znanych przysłów o kobietach. W bibliotece została przygotowana także wystawa książek o kobietach a na gazetce można było poczytać żarty o kobietach.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w bibliotece 2019

Dzień Pisarzy 3 marca 2019 r.

3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club. Nazwa powołanej w 1921 roku organizacji pochodzi od pierwszych liter słów: poets, essayists, novelists – poeci, eseiści, powieściopisarze. Celem PEN Clubu jest promowanie przyjaźni i intelektualnej współpracy pomiędzy pisarzami oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie.

Czytaj więcej: Dzień Pisarzy 3 marca 2019 r.